Moodulmajad

Moodulhoonete projekteerimine ja püstitamine vastavalt kliendi soovidele

Moodulmajad toodetakse tehases väga kõrge valmidusastmeni. Reeglina on need nii seest kui väljast kuni 80% ulatuses viimistletud.

Tehases on võimalik moodulitele paigaldada fassaadikatted ja avatäited ning teostada elektri, veevarustuse ja äravoolu ühendused, kütte ja ventilatsioonitööd.

Siseruumide seinad saab viimistleda vastavalt kliendi soovidele. Põrandatele on võimalik paigaldada põrandaküttesüsteemid ning katta vaiba, keraamiliste plaatide, parketi, laminaadi või PVC-kattega.

Niisketes ruumides on võimalik teostada kõik niiskustõkketööd, paigaldada keraamilised plaadid, sanitaartehnika ning valgustid. Moodulmajad saab tehases ka mööbli ja tehnikaga sisustada.


Toodame moodulitest järgnevaid hooneid

Majanduslikult kõige mõistlikum ja efektiivsem on ehitada sellised hooned, kus võimalik kasutada sarnaseid mooduleid/hoone komponente. Suurte hoonete puhul tuleb esmalt esile kõrge tehase valmidus, tänu millele võidetakse mitmeid kuid ehitusplatsil ehitamisel.

Moodulmajad, mille tootmisele ja ehitamisele Timbeco on keskendunud:


Moodulhoonete eelised

Puitsõrestik tehnoloogial elementmajal on mitmeid olulisi eeliseid ehitusplatsil ehitatavast majast – ehituse kiirus, rahaline kokkuhoid, kindel kvaliteet ja garantii.

Raha kokkuhoid
raha kokkuhoid

Raha kokkuhoid

  • Moodulmajad valmivad tehases vaid kvaliteetsetest materjalidest. Kuivades tingimustes tootmine tagab puidust ruumelementide kontrollitud tulemus. Ehitusplatsil ehitades on materjalidel (karkass, vill, ehitusplaadid) pidev oht saada märjaks, mis võib halvendada oluliselt hoone kvaliteeti.
  • Ehitamine moodulitest vähendab tellijal märkimisväärselt probleeme alltöövõtjatega, sest enamus töid tehakse ära tehases.
  • Vajadusel saab moodulmajad uuesti lahti võtta ja mõnes muus kohas üles ehitada (seda näiteks lasteaedade ja koolide puhul).
Aja kokkuhoid
aja kokkuhoid

Aja kokkuhoid

  • Moodulmaja ehituse kiirus sõltub objekti keerukusest, kuid reeglina kestab ühe mooduli paigaldus 30-60 minutit. Ehitusplatsil ühendatakse moodulid omavahel ning tehakse vajalikud ühendused veele, kanalisatsioonile ja elektrile. Moodulite omavahelised ühenduskohad viimistletakse kokkulepitud viisil.
  • Suuremad moodulmajad monteeritakse valmis vundamendile ühe nädala jooksul. Moodulitest ehitamine hoiab märkimisväärselt kokku aega ning vähendab ehitusprügi tekkimist objektil.
  • Soovi korral saab moodulite tootmisega alustada enne ehitusloa väljastamist.
  • Moodulitest ehitamine lühendab ehitusaegasid objektil ja vähendab ehitamisel üldkulusid.


Näited tehtud töödest