Looduslikud materjalid

ThermoLog ökomajas on hea elada ning kerge hingata – seal tunnete end mugavalt ja tervena, kuna maja seinakonstruktsioonis kasutatakse ainult looduslikke materjale. Kõik materjalid on sertifitseeritud rahvusvahelise Ökoloogiste Ehituslahenduste Instituudi „NaturePlus” poolt, mis kinnitab nende kõrget kvaliteeti ning ökoloogilisust. ThermoLog seinakonstruktsioon on hingav ning tasakaalustab majasisese õhuniiskuse nagu seda teeb palkmajagi. ThermoLog majad sobivad ideaalselt neile, kes hoolivad enda ja oma laste tervisest ning soovivad elada allergiavabalt.

Mikrokliima vastavalt aastaajale

Puitkiudsoojustus tagab hea jaheda mikrokliima palaval suvepäeval – see on ühtlasi ka üheks oluliseks eeliseks mineraalvilla ees. Puitkiudsoojustus suudab hoida liigse palavuse terve päeva (10-12 tundi) siseruumidest eemal. Temperatuuri jahenemisel vabastab puitkiudsoojustus päeva jooksul salvestatud soojuse ning tagab sellega stabiilse mikrokliima ööpäevaringselt. Soojusmahtuvuse poolest on puitkiudsoojustus mineraalvilla omast 2 korda suurem – kaitsmaks ruume pikaajalise päikesekuumuse eest peab mineraalvilla paksuseks olema 480 mm, puitkiudsoojustuse puhul piisab kõigest 200 mm.

Hea heliisolatsioon

Tervislik elukeskkond tähendab ka rahu ja vaikust enda ümber – just siis kui seda vajad! Lisaks sellele, et puitkiudsoojustuse materjal on piisavalt tihe, paigaldatakse selle kaks kihti üksteise suhtes risti, mis aitab tunduvalt vähendada seinte läbikostvust – nii kaotame ümbritsevatest mürast tingitud ebamugavuse.

Ka siseseinte heliisolatsioon on ThermoLog majadel väga hea – vaheseintesse saab paigaldada heli summutamiseks 100 mm villa, mis on ligi 2 korda rohkem kui enamlevinud karkassvaheseintel.

Topeltsoojustusega välisseinad

Tänu headele soojapidavusomadustele on ThermoLog majade küttekulud madalad, mis kallinevate energiahindade juures on muutumas järjest olulisemaks.

ThermoLog majad on väga hea soojapidavusega – välisseinte U-väärtuseks on 0,16, mis on ligi 4 korda parem kui 210 mm liimpalkseinal.

Soojustamiseks kastutatakse üksteisega risti paigaldatavaid looduslikke puitkiud- soojustusplaate (kokku 250 mm), mis hoiavad hästi sooja ja säilitavad sealjuures seinte loomuliku hingamisvõime.

Tuule läbilaske eest kaitseb maja hingav soonühendusega tuuletõkkeplaat, mis täiendavalt ka jäigastab seina- konstruktsiooni.

Energiatõhus

Tänu hoolikale materjalide valikule, nende koosseisule ja paigutusele konstruktsioonis, on ThermoLog sein eriti hea sooja- ja helipidavusega ning vastab tänapäeva kõrgendatud ehitustehnilistele normidele ja nõuetele. Hea soojapidavuse tagavad:

  • puitkiudsoojustus, mis on soojusmahtuvuse poolest mineraalvillast kaks korda parem
  • piisavalt paks kahe ristiasetseva soojustuskihiga, külmasildadeta konstruktsioon
  • ilmastiku ja tuulekindel vuugivaba soonühendusega tuuletõkkeplaat
  • normide kohast õhupidavust tagav ning loomuliku niiskuse reguleerimisvõimega aga samas liigse niiskuse seina sattumist takistav spetsiaalne armeeritud auru-ja õhutõkkesüsteem

 

 

 


Näited tehtud töödest