Thermologi hingav sein

ThermoLog seinad reguleerivad niiskuse liikumist loomulikul teel sarnaselt palkmajaga, kuna looduslikud ja madala difusioonitakistusega materjalid võimaldavad niiskusel läbi konstruktsiooni, muutes seinad nn. “hingavateks”.

“Hingav” sein reguleerib end iseeneslikult tänu madala difusioonitakistusega materjalide kasutamisele ja rõhkude vahele, mis esineb tubases mikrokliimas võrreldes väliskliimaga.

Talvel ja külmemal perioodil, kui kodu tuleb kütta, muutub õhk toas kergesti kuivaks.

Aastaaegadel, mil niiskuse tase on kõige kõrgem, imavad ThermoLog seinad analoogselt palkseinaga endasse niiskuse nii väljast kui seestpoolt. Talvel aga suudavad ThermoLog seinad anda kogutud niiskuse tagasi hoonesse.

ThermoLog konstruktsioonis kasutatavate materjalide hügroskoopne omadus võimaldab siduda õhust üleliigse niiskuse ja defitsiidi korral selle sinna tagasi anda. Mida madalam on materjali niiskusesisaldus (tasakaaluniiskus), seda rohkem suudab materjal keskkonnast niiskust siduda.

Kui hoone on ehitatud materjalidest, mis ei eralda vajadusel niiskust või kui seinad on kaetud kilekattega, põhjustab kuiv õhk maja elanike jaoks ebamugavustunnet – eriti neil, kellel esineb allergiat.