Thermolog

Thermologi konstruktsioon

 

1. Sertifitseeritud ökoloogilised materjalid

ThermoLog seintes kasutatavad materjalid on ökoloogilised ning materjalide kvaliteeti ja vastavust kinnitavad väljastatud sertifikaadid. ThermoLog ökomaja seintes ei kasutata kilesid, plastikuid ega muid keemilisi materjale.

2. Soonühendusega tuuletõke

Seinakonstruktsioonis kasutatakse looduslikust kiust soonühendusega tuuletõkkeplaate, mis katavad tihedalt kogu välisseina. Tuule läbipuhumine on välistatud.

3. Tuulutusvahe

Tuulutusvahe võimaldab konstruktsioonidesse kogunenud niiskuse loomulikul teel välja ventileerida – sellega tagatakse konstruktsioonide pikaealisus.

4. Topeltsoojustatud sein

Topeltsoojustatud sein vastab ka kõige kõrgematele soojustusnõuetele. U-väärtus on 0,16. Topeltsoojustus saavutatakse soojustusmaterjalide vaheldumisi vertikaalse ja horisontaalse paigaldusega.

5. Liigse niiskuse- ja õhukindlus

Spetsiaalne looduslik tugev ehituspaber takistab liigse niiskuse sattumist konstruktsiooni ja sealt õhu väljaliikumist, sest kuiv ja seisev õhk soojustab kõige paremini.

6. Pre-cut tapitud konstruktsioonipuit

Kandvad konstruktsioonikarkassid valmivad tehase robotseadmeid läbinuna tapituna, mis annab konstruktsioonidele täiendava jäikuse ning tagavad täpse ehituse. Puit-puidu liidete tappimist on kasutatud ajalooliselt väga kaua erinevates kultuurides, et majad kestaks, mis kahjuks on tänapäeval üha kiirenevas ja odavale hinnale orienteeritud maailmas unustusehõlma vajumas.

7. Massiivsed palgiristid

Massiivsed 165 mm paksused liimpalgist palgiristid annavad majale palkmaja iseloomuliku väljanägemise.

8. Installatsiooni vahe

Installatsiooni vahe võimaldab kiirelt ja tõhusalt ning konstruktsioone ja materjale kahjustamata teha kõik vajalikud installatsioonitööd (veetorud, elektrijuhtmed jms.) õiges ehitusetapis. Tänu sellele on ka pistikupesade ja veetorude ümbrused tuule läbipuhumise eest kaitstud.

9. Spetsiaalne kipskiudplaat Fermacell

Seinte viimistlemisel kasutatakse looduslikku Fermacell kipskiudplaati, mis võrreldes tavalise kipsplaadiga 2 korda tugevam ja vastupidavam ka niisketes ruumides. Kipskiudplaat on ka oluliselt tulepüsivam ja helikindlam.

10. Mittevajuv konstruktsioon

ThermoLog ökomaja konstruktsioon ei vaju. Ehitamisel ei ole vaja jätta vajumisvahesid ning maja ei vaja hilisemaid perioodilisi reguleerimisi.

11. Näriliste võrk ning immutatud vöö

Kaitsmaks näriliste tungimist majja, on nende kaitseks paigaldatud spetsiaalne näriliste võrk. Lisaks hüdroisolatsiooni ribale on seinakarkassi ja vundamendi vahel süvaimmutatud vöö.

Timbeco standard Thermolog ökomaja seina struktuur kivivoodri korral

 1. Krohvitud fassaad koos krohvi alusplaadiga Fermacell H2O 12,5 mm/ dekoratiivne kivivooder koos alusplaadiga Fermacell H2O 12,5 mm
 2. Traditsiooniline täiskivivooder
 3. Tuulutusliist 20 mm
 4. Soonühendusega Steico Universal tuuletõkkeplaat 22 mm koos nurgateibiga
 5. Kandev pre-cut tapitud puitkarkass 45 x 195 mm
 6. Puitkiudsoojustus Steico Flex 200 mm
 7. Looduslik ehituspaber Pro Clima DB+ koos teipidega Pro Clima UNI TAPE ja looduslik lateksi põhine liim Pro Clima ECO COLL.
 8. Lisasoojustuse latt 45 x 45 mm
 9. Lisa puitkiudsoojustus Steico Flex 50 mm
 10. Installatsioonilatt 20 x 45 mm
 11. Palgipaneel või kipskiudplaat Fermacell 12,5 mm

Timbeco standard Thermolog ökomaja seina struktuur puitviimistluse korral

1. Palgipaneel 20 mm
2. Tuulutusliist 20 mm
3. Soonühendusega Steico Universal tuuletõkkeplaat 22 mm
4. Kandev pre-cut tapitud karkass 45 x 195 mm
5. Puitkiudsoojustus Steico Flex 200 mm
6. Looduslik ehituspaber Pro Clima DB+
7. Installatsioonilatt 45 x 45 mm
8. Lisa puitkiudsoojustus Steico Flex 50 mm
9. Palgipaneel või kipskiudplaat Fermacell 12,5 mm

Thermolog konstruktsioon Thermolog konstruktsioon

Struktuur kattelaudadega                   Struktuur palgiristidega