Energiatõhusus

 

Energiatõhusus on oluline teema uue kodu valikul, sest energiatõhusus määrab ära, kui suured saavad olema hoone ülalpidamiskulud. Mida energiatõhusam on hoone, seda väiksemad ülalpidamiskulud.

Väikesed küttekulud
Käesolev graafik näitab majaosa kulu küttele ja soojale veele kuude lõikes. Majaosas elab kaks täiskasvanud ja kaks last. Kütte ja sooja vee keskmine kulu kuus oli 55 eurot.

Energiatõhusus

Kõrge Ehituse kvaliteet
Timbeco tootis ja püstitas Uuesallu Metssea teele 4 paarismaja, mis on identsed hetkel pakutavatega. Tollane paarismajade tellija teostas kahele majaosale rõhutesti. Tulemuseks ehk hoone õhuvahetuskordajateks (n₅₀) olid 0,6 ja 0,7 1/h.
Võrdluseks võib tuua, et sertifitseeritud passiivmaja õhuvahetuskordaja (n₅₀) peab olema vähemalt 0,6 1/h. Seega meie poolt toodetud ja püstitatud Uuesalu paarismajad on ehitatud väga kvaliteetselt ja olid õhukindluse osas lähedal passiivmaja standardi täitmisele.

Energiatõhus ventilatsioon
Hoone suurim soojakadu toimub tavaliselt läbi ventilatsiooni. Uuesalu paarismajad saavad olema varustatud soojustagastusega ventilatsioonisüsteemiga, mis tagastab 90% õhus olevast soojusest.