Maja ehitus

Maja ehitus on suur ja aeganõudev ettevõtmine. Maja hind sõltub tuhandest pisiasjast. Kuid on ka mõned suuremad pisiasjad, mida teades ja millega arvestades saate maja hinda mõjutada, ilma, et peaksite millestki loobuma.

Nagu eelmises etapis juttu oli, siis võib öelda, et keskmine võtmed-kätte maja bruto põrandaruutmeetri hind on ligikaudu 1800 eurot (pluss 22% käibemaks). Keskmise maja all mõtleme pooleteistkordset, keskmise hinnatasemega siseviimistlusmaterjalidega ja õhksoojuspumbaga köetavat sissekolimiseks valmis maja.

Millest maja ehitamise hind üldse koosneb?

Üldjoontes koosneb võtmed-kätte maja hind kolmest osast:

  • 65% – maja ehitus (konstruktsioon ja sinna juurde kuuluvad osad nagu vundament, maja karp, katus ja avatäited). Vaata ehituse kohta siit ->
  • 20% – eriosad – elektri, kütte ja vee/kanalisastiooni süsteemid
  • 15% – viimistlemise töö ja materjalid

Maja hinna suurimad mõjutajad

Maja saab teadliku ja läbimõeldud planeerimise korral soodsamalt ehitada (ilma, et peaksid millestki loobuma), kui teadvustada järgmiseid punkte:

Krunt

Pahatihti unustatakse ära, et krundile on vaja rajada juurdepääsuteesid. Pikemate ligipääsuteede rajamine võib vabalt moodustada isegi 10% ja rohkem maja hinnast. Arvestage sellega, kui krunti ostate. Eelistage krunte kus kõik kommunikatsioonid olemas.

Arhitektuur

Keeruline arhitektuurne lahendus nõuab keerulisi konstruktiivseid lahendusi, mis paratamatult tõstavad maja ehitamise hinda. Hinda mõjutab ka see, kas maja on ruudu, ristküliku või mõne muu kujuga. Kõige soodsam on ehitada ristküliku kujulist, väheste sopistustega maja.

Vundamendi hind

Väga oluline komponent maja kvaliteetse lõpptulemuse saavutamiseks.

Korruste arv

Kui on valida samade ruutmeetrite juures ühe või kahekordne maja, siis soodsam ehitushind on kahekordsel majal. Soodsam hind tuleneb sellest, et kahekordsel majal on lühem vundament ja väiksem katuse pind, kui ühekordsel, võrdse ruutmeetrite arvuga majal.

Tulemus

Nüüd sa tead, millistest osadest koosneb maja hind ja millised sinu otsused võivad tulevase maja hinda oluliselt mõjutada. Maja ehitus sõltub väga paljudest komponentidest, kuid soovitud tulemus saavutatakse läbi põhjaliku planeerimise.

Broneeri tasuta konsultatsioon, et teada saada ka teisi maja ehitamise hinna kokkuhoidmise võimalusi.

Eramu