EELARVE PLANEERIMINE

Oma maja ehitamise esimese etapina soovitame saada selgust, millised on Teie finantsilised võimalused maja ehitada.

Konsulteerige oma kodupanga laenuhalduriga

Käige pangas ja konsulteerige finantsnõustaja või laenuhalduriga. Küsige millised on teie finantsilised võimalused maja ehitada. Küsige pangalt ka, millise skeemi järgi nad maja ehitamist finantseerivad. Tavaliselt finantseerib pank maja ehitust etappide kaupa. Kui teil on plaan kasutada panga finantseeringut, siis teil oleks mõistlik ehitada maja panga poolt pakutud etappide kaupa.

Täiendavad võimalused

On tulnud ette olukordi, kus pank on valmis finantseerima, kuid alates teatud etapist, näiteks alates sellest, kui maja karp on valmis. Sageli on aga raske leida sellises mahus omafinantseeringut. Timbecol on selleks lahendus. Tule tasuta konsultatsioonile.

Maja hind

Nüüd kus teil on teada oma maja üldine eelarve, sooviksite arvatavasti teada, kui suure maja selle eest saaks. Maja tootja-ja ehitajana on meil väga raske vastata sellele küsimusele, sest inimeste soovid ja maitsed on väga erinevad.

Kui teha väga suur üldistus, siis võib öelda, et keskmine, energiasäästlik, võtmed-kätte maja bruto põrandaruutmeetri hind on ligikaudu 1800 eurot (pluss 22% käibemaks). Keskmise maja all mõtleme pooleteistkordset, keskmise hinnatasemega siseviimistlusmaterjalidega ja õhksoojuspumbaga köetavat sissekolimiseks valmis maja.

Tulemus

Peale seda etappi on teil teada, milline on Teie finantsvõimekus ja teate orienteeruvat maja suurus, mida saate endale lubada.