Lervig B7 seinaelemendid
Timbeco tootis puidust seinaelemendid 13-kordsele betoonkonstruktsiooniga korrusmajale Norras. Puidust seinaelementide kasutamine betoonkonstruktsiooniga hoonetes suurendab oluliselt hoone ehitamise kiirust ja sellega seoses vähendab ka hoone ehituse eelarvet.
Timbeco paigaldas seinaelementidesse ka aknad. Kuna aknad paigaldatakse seinaelementidesse tehases, võimaldab see tihendada aknad oluliselt õhukindlamini, võrreldes sellega, kui aknad oleks paigaldatud ehitusobjektil.
Kliendi poolt teostatud rõhutesti tulemusel mõõdeti Lervig Brygge B7-l Norra passiivmaja standardist parem õhupidavus. Rõhutesti tulemused näitavad, et Timbeco poolt kasutatavad betooni ja puitkonstruktsiooni ühendussõlmed on väga energiasäästlikud ning puitelementide kasutamine betoonskonstruktsiooniga hoonetel suurendab hoone energiasäästlikkust.
Ehitis: 13-kordne kortermaja
Toode: puidust seinaelemendid
Seinaelementide maht: 3700 m2
Puitkonstruktsioonide kasutamine suurte hoonete ehitamisel
Tehases toodetud puitelementidest ehitamine ning nende kasutamine koos teiste konstruktsioonimaterjalidega on levinud kõikjal Põhjamaades. Puitelemendid kiirendavad ehitusprotsessi ning vähendavad seeläbi ehituse maksumust.
Eesti kapitalil põhinev ha puitmajade tootmisega tegelev ettevõte Timbeco on pidevalt oma tooteportfelli arendamas ning järjest enam võetakse projektidena ette keerukaid ja väljakutsuvaid objekte. Timbeco partneriteks on erineva suurusega peatöövõtjad ja kinnisvaraarendajad, kes hindavad kõrgelt meie kogemust ning oskusteavet puitelementide projekteerimise, tootmise ja ehitamise valdkonnast. Kõrge toodangu kvaliteet ning rahaline ja ajaline kokkuhoid on peamised argumendid, mis järjest laialdasemat puitelementide kasutust soosivad.
Puitelementide kasutamise kindlad eelised
Suur eelis tehases toodetud puitelementide juures on kindlasti see, et kõik konstruktsioonid on toodetud kuivades tingimustest ning kaitstud ilmastikumõjude eest. Elementidest ehitamisel on tagatud põhjalikum projekt, kõrge kvaliteet ja seeläbi vähem hilisemaid ümbertegemisi. Lisaks räägib nii puitkarkasshoonete kui ka hübriidkonstruktsioonide puhul tehases tootmise kasuks projekti ajaline kokkuhoid. Samal ajal kui ehitusobjektil käivad pinnase- ja betoonitööd, toimub tehases elementide tootmine.
Timbeco projektid hübriidkonstruktsioonidega
Kui puhtalt puitkarkassil elementidest on Timbeco püstitanud hulgaliselt hooneid (rida- ja kortermajad, lasteaiad, kontorihooned), siis suuremate, üle neljakorruseliste hoonete puhul on võimalik kasutada erinevaid mitte puidust kandekonstruktsioone ja ühendada need edukalt puidust seinaelementidega ehk eelmainitud hübriidkonstruktsioone kasutades.
Timbeco referentside portfelli on aja jooksul kogunenud mitmeid kiiret, aga kvaliteetset tootmist ja püstitust vajavat hooneprojekti. Rootsis on Timbeco püstitanud näiteks mitmeid CLT- ja puitkarkassist elementidest hübriidkonstruktsiooniga lasteaedu, koole ning ka ühe vanadekodu.