Võta ühendust meie konsultandiga

Uuesalu paarismajad

Timbeco tootis ja ehitas neli passiivmajale lähedase õhutiheduse ning CE märgiga paarismaja Eestis.
Juhuvalikul valitud kahele paarismaja osale kaheksast, mõõdeti rõhutestide tulemusel passiivmajale lähedased õhupidavusnäitajad. Hoone õhuvahetuskordajateks (n₅₀) olid 0,6 ja 0,7 1/h. Võrdluseks võib tuua, et sertifitseeritud passiivmaja õhuvahetuskordaja (n₅₀) peab olema vähemalt 0,6 1/h.
Tehniliste lahendusete osas kasutati Uuesalu puidust vahelagedel helikindluse ja massiivsuse saamiseks lisakihina betooni, kuhu paigaldati põrandaküte. Majades on energiasäästlikkuse tõstmiseks õhktagastusega ventilatsioonisüsteemid.
Timbeco andis Uuesalu paarismajadele ka CE märgi, mis näitab, et paarismajades on kasutatud Euroopa Liidu nõuetele vastavaid ehitusmaterjale. Timbeco on Baltimaades ainuke elementmajade tootmise CE märki omav ettevõte.
Hoone: 4 paarismaja
Toode: elementmaja terviklahendus
Puitelementide maht kokku: 4000 m2
Hoonete põrandapindala kokku: 1000 m2

ELEMENTMAJA TEHASE KOMPLEKT

Timbeco Woodhouse elementkonstruktsioonil eramud valmivad suurte elementidena tehases. Suurte elementide puhul on terve konstruktsioon (nt. välissein koos uste ja akendega või katus) tehases valmis ehitatud ja monteeritakse tõstemehhanismiga paika, vähendades oluliselt ehitusaega. Suurelemendid on kuni 12 meetrit pikad ja 2,8 meetrit kõrged (eriveoste puhul ka kõrgemad).

Timbeco elementmajad on toodetud vastavuses rahvusvaheliste ehitusnormidele ja seadustega. Kandvates konstruktsioonides kasutame tugevussorteeritud puitu (C24). Jäikuse saavutamiseks on elementide tapid teostatud täisautomaatsete puidutöötlusmasinatega, mis võimaldab meil sissetappida puidust diagonaalid ja tapipesad. Oleme paindlikud ja suudame toota elementhooned vastavalt tellija projektile.

Välisseinad: puitkarkass välisseintesse paigaldati tehases tihendatud ja viimistletud aknad/uksed. Samuti teostati seinaelemendid tehases elektrivalmis, mis võimaldab töömaal juhtmestikku oluliselt kiiremini paigaldada. Väljast kaeti elemendid 2x korda värvitud puitlaudisega ning seest ehitusplaadiga.

Puitsõrestik tehnoloogial elementmajad on mitmete oluliste eelistega võrreldes ehitusplatsil ehitatavast majast – ehituse kiirus, rahaline kokkuhoid, kindel kvaliteet ja garantii.


Asukoht


Vaata ka

Puitelementidest eramu Lääne-Harju vallas

Timbeco püstitas puitelementidest L.-kujulise eramu Lääne-Harju vallas. Hoones on kasulikku pinda 159,2 m2.

vaata lähemalt

Puitelementidest hooned Norras

Timbeco projekteeris, tootis ja paigaldas puitelementidest ridaelamu Ahvenamaal Mariehamnis

vaata lähemalt

Oleme ehitanud üle 2500 puithoone 25 riiki
Müügikonsultandid on kõik inseneri haridusega
Meie meeskonnas on 12 projekteerijat