Võta ühendust meie konsultandiga

Tehas

Kaasaegsete täisautomaatsete CNC robotseadmetega, kogenud spetsiaalse väljaõppe läbinud töötajatega ning rahvusvaheliste ehitusstandarditele  ja ISO 9001:2015 kvaliteedistandardi nõuetele tuginedes, valmivad Timbeco Woodhouse tootmises kõrgkvaliteetsed elementkonstruktsioonid ja moodulid.

Puitelemendid
Puitelemente
15,000 m2
kuus
Moodulite suurus
Moodulite suurus kuni
L4,5 x K4,2 x
P12,5 m
Tootmispind
Tootmispind
7800 m²

Oluliselt suurem väärtusahel

Timbeco tootmise eeliseks võrreldes paljude konkurentidega on tipptasemel tööstusseadmed ning oluliselt suurem väärtusahel, kuna puidu väärindamine Timbecos algab kuivatatud saematerjali tooriku töötlemisest.

Me ei osta sarnaselt paljudele konkurentidele lõplikku mõõtu kalibreeritud (hööveldatud) materjali, vaid ostame kõrgkvaliteedilise kuivatatud saematerjali tooriku, millest toodame (tugevusorteerimine, pikijätkame, kalibreerime ja hööveldame) ise vajalikud materjali ristlõiked.

Tänu oluliselt pikemale tarneahelale suudame pakkuda oma klientidele kiiremat tarneaega, paindlikumat ristlõigete ja vooderduste valikut ning seda kõike soodsama ja parema hinna juures. Oleme vähem sõltuvad teistest tarnijatest ning saame tänu sellele pakkuda klientidele suuremat tarnekindlust.

Seetõttu usumegi Timbecos, et parima kvaliteediga puitmaterjali saab tagada, kui puitmaju tootev ettevõte ise katab võimalikult suure osa puidutöötlemise väärtusahelas.

Toostus-4-0

Tehnoloogiline areng

Suund paberivabale tootmisele on järjest suuremas fookuses ka Timbeco tehases. Hetkel kasutame tööaja arvestussüsteemi ja kvaliteedi kontroll-lehtedelt digitaalselet täitmist. Selle eesmärk on säästa loodust, hoida kokku aega ning muuta info liikumine kiiremaks ja läbipaistvamaks. Kõik selleks, et luua järgmiste aastate jooksul nö intelligentne või tark puitmajatehas, mis tulemina tagab suurema efektiivsuse ning konkurentsivõime.


Seadmed

Puitelementide tegas

Hundegger K2

Täisautomaatne CNC robotseade puitmajade tootmiseks – Hundegger K2 on maailmas üks juhtivamaid täisautomaatseid CNC puidutöötlemiskeskusi puitdetailide tootmiseks, millega on võimalik valmistada ka kõige keerukamaid lahendusi.

Maja projekt projekteeritakse 3D programmidega (AutoCad, HsbCad vms.) ning projekt saadetakse elektrooniliselt Hundegger K2 juhtmasinasse, mille järgi toimub CNC puidutöötlemiskeskuses puitdetailide tootmine.

Puitelementide tegas

Hundegger Speed-Cut S-C3

Speed-Cut SC-3 on peamiselt mõeldud kiireks ja täpseks lõikamiseks, samuti lihtsamate töötluste (puurimine, freesimine,  märgistamine) teostamiseks.

Seade võimaldab töödelda puitmaterjali ristlõikega 20 x 40 mm kuni 160 x 450 mm.

Speed Cut´il on kaks konveiersüsteemi, mis töötavad üksteisest sõltumatult; see võimaldab kiiret ja täpset puidu käitlemist ja väga lühikest töötlemisaega, ilma uuesti seadistamata.

Puitelementide tehas

Weinig Powermat 2000

Toodame oma tehases lisaks freespalkseintele ja puitkarkassile ka kõiki teisi höövelmaterjale nagu näiteks põranda-, vahelagede-, sõrestikseinte-, katusekonstruktsiooni-, terrassi- ning rõdu puitmaterjale.

Erinevaid puitmaterjale hööveldame tipptasemele Weinig Powermat 2000 XL nelikanthöövliga. Nelikanthöövli 6 spindlit teevad 10 000 pööret/minutis, mis tagavad perfektse puitmaterjali pealispinna. Erinevate profiilide hööveldamine on imelihtne, sest höövli PoweLock tööriistad/terad on vahetatavad kõigest mõne sekundiga. Höövli jõudluseks on olenevalt profiilist kuni 60 jm minutis.

Puitelementide tehas

Randek BS 20

Timbeco elementkonstruktsioonid valmivad tipptasemel montaažilaudadel Randek BS 20 l.

Elementkonstruktsioonide kõrge kvaliteedi saavutame tänu Randek BS 20 libliklaudade automaatsele kokkusurumise ja ümbertõstmise funktsioonile, mis garanteerib lisaks elementkonstruktsioonide valmimise kiirusele ka detailide jäikuse ja stabiilsuse.

Randeks BS 20 montaažilauad on funktsionaalsed, võimaldades toota erineva pikkuse, paksuse ja laiusega konstruktsiooni elemente.

 

Puitelementide ja moodulite pakendamine, transport

Puitelementide tehas

Tootmises testitakse üle ja vastutatakse ka kõigi nende majaga tarnitavate materjalide eest, mida tehas ise ei tooda. Suure eelisena on kõik hoone materjalid ja konstruktsioonid tehase kuivades ruumides kaitstud ilmastikumõjude eest ning ka nende pakendamisel on sellele suurt tähelepanu pööratud. Elementmajade eeliseks on sõltumatus aastaaegadest, mis võimaldab elementhooneid ehitada aastaringselt.

Puitelementide tehas

Enne moodulite tehasest objektile väljasaatmist kaetakse need termokahaneva kilekattega, mis aitab neid kaitsta vihma, tuule ja päikese eest. Ehitusplatsile tarnitakse moodulid veoautoga.

Moodulite maksimaalsed gabariidid:

Laius             Pikkus                 kõrgus

4,5m              12,5                    4,2m

Näidiselementide tootmine

Selleks, et veenduda elementide materjalide sobivuses, visuaalses väljanägemises ning vastavusele projektile, oleme valmis tootma näidiselemente. See annab suurte projektide puhul kindluse, et kasutatud materjalid ja hoone komponendid vastavad soovitule.

Tule meile külla

Tehase külastus koosneb üldjuhul järgmistest sammudest:

  1. Timbeco tutvustus.
  2. Näidismajade külastus
  3. Projekteerimisüksuse ja projektdokumentatsiooni tutvustamine
  4. Toote ettevalmistus üksuse tutvustus tehases (puitmaterjali sorteerimine, lintsae ja höövel Weinig võimaluste tutvustamine).
  5. Toote töötlemis üksuste tutvustus tehases – täisautomaatsete puidutöötluspinkide Hundegger K2, Hundegger SC-3 ja Auer võimaluste tutvustamine.
  6. Toote valmistamise üksuste külastus tehases – elementmajade ja konstruktsioonide valmimine tehases.
  7. Toote pakkimine – ja laadimine veoautole.
  8. Teie poolt soovitud maja jooniste ja sõlmede tehniline ja detailne analüüs ning arutelu.
  9. Timbeco poolt pakutavad lahendused ja garantiid koostööpartneritele

Kaasaegne ja modernne tootmine asub Eestis, Tallinna lähistel, Saku vallas Tõdval ning paikneb 3,5 hektarilisel maa-alal, tootmistegevuseks kasutatavaid sisepindu kokku on üle 6000 m². Huvilistel on võimalik tutvuda palkmajade tootmisega otse tehases!

Leia tee meieni

Näited tehtud töödest

Oleme ehitanud üle 2500 puithoone 25 riiki
Müügikonsultandid on kõik inseneri haridusega
Meie meeskonnas on 12 projekteerijat