Võta ühendust meie konsultandiga

Tankla teenindushoone moodulehitisena

TAUSTAINFO
Timbeco Woodhouse OÜ koostas tehnilise projekti ning tootis 100 m² moodultankla teenindushoone. Hoone valmimisaeg oli 8 nädalat ja tehases saavutati 99% valmidus. Kõik sise-, eri- ja fassaaditööd teostati tehases. Kogu mööbel ja külmseadmed paigaldati enne mooduli transporti.

Asukoht: Tallinn, Eesti
Hoone tüüp: Moodulhoone
Põranda pind: 100 m²
Hoone mass transportimisel: 40 000kg
Moodulhoone ehituse aeg: 8 nädalat
Kliendi tellimus: võtmed kätte lahendus

TEHNILINE LAHENDUS

Tehniline lahendus töötati välja Timbeco projekteerijate poolt vastavalt tellija antud arhitektuursele lahendusele ja ruumi nõuetele. Hoone projekteeriti metallraamil aluspõhjale, et tagada hoone teisaldatavus. Seinad ja laeelemendid lahendati puitkonstruktsioonil elementidega. Tehases paigaldati maast laeni aknad ja uksemoodul. Välisfassaadi lahendusena kasutati kliendi poolt etteantud komposiitplaate. Tehases paigaldati katusele bituumenist katusekattematerjal. Kõik ventilatsiooniseadmete paigaldustööd ja läbiviigud lahendati tehases. Siseviimistluse osas kasutati etteantud lahendusena heleda puidumustriga spoonplaate ja puidust ripplaemooduleid. Põrandale paigaldati halli tooni keraamiline plaat

Modular-cas-station

Tõnis Vaiksaar
Müügijuht
Projekt kulges isegi üllatavalt ootuspäraselt ning rahule jäid nii tellija kui Timbeco. Kuigi kandekonstruktsiooni välja töötamine oli keerulisem kui planeeritud, siis ehitustööde korraldus läks väga sujuvalt ning kliendiga heas koostöös. Suurim väljakutse oli piisavalt jäiga alusraami projekteerimine, mis vastaks ka kliendi nõuetele kõrguse osas maapinnast ning tagaks klaasfassaadi turvalise transpordi.

VÄLJAKUTSED
Projekteerimismeeskonnale oli suurimaks väljakutseks tanklamooduli keskmisest suuremad gabariidid ja teisaldatavuse tagamine. Seetõttu projekteeriti hoonele metallraamil aluspõhi, et tagada piisav jäikus ja teisaldusvõime.
Väga lühike paigaldusperiood, mis tekitas tellijale minimaalsed seisakud põhiäris (tankla pood). Seetõttu ehitati kõik eriosad ja tehnilised sõlmed välja 99% ulatuses tehases, et vältida seisakuid tanklat külastavate klientide teenindamisel.

TRANSPORT JA TÕSTMINE
Tanklamooduli transpordiks kasutati erivedudega tegeleva ettevõtte teenuseid. Moodul tõsteti hüdrauliliste tungimisseadmetega sellisele kõrgusele, kus veoauto sai sõita mooduli alla, et see sinna peale ladustada. Kuna tegu oli ülegabariidilise veosega tuli see teostada öösel. Objektil kohapeal tõsteti moodul paika kahe kraana abil. Kogu tõsteoperatsioon võttis aega vähem kui kolm tundi ning tanklapood avati vähem kui 36 tunni pärast peale paika tõstmist.


Asukoht


Vaata ka

Puitelementidest eramu Lääne-Harju vallas

Timbeco püstitas puitelementidest L.-kujulise eramu Lääne-Harju vallas. Hoones on kasulikku pinda 159,2 m2.

vaata lähemalt

Puitelementidest hooned Norras

Timbeco projekteeris, tootis ja paigaldas puitelementidest ridaelamu Ahvenamaal Mariehamnis

vaata lähemalt

Oleme ehitanud üle 2500 puithoone 25 riiki
Müügikonsultandid on kõik inseneri haridusega
Meie meeskonnas on 12 projekteerijat