Võta ühendust meie konsultandiga

Faluni puitelementidest ja CLT-konstruktsioonil lasteaed

Timbeco majatehas projekteeris, tootis puitelemendid ja ehitas väljast valmis lasteaia Falunisse Rootsis. Vaid kolme nädalaga püstitati CLT-st ja puitkarkass elementidest koosnev ilmastikukindel majakarp. Järgneva nelja nädalaga ehitati hoone väljast valmis. Ehitustööd toimusid edukalt ja hoone sai tellijale üle antud.

Asukoht: Falun Rootsi
Ehitise tüüp: Puitelementidest lasteaed
Arhitektuur: kliendi poolt
Kliendi tellimus: väljast valmis majakarp koos ehitusteenusega hoone väljast valmis ehitada
Ehitussüsteem: tehases valmistatud puitkarkasselemendid kombineeritud CLT elementidega
Ilmastikukindla majakarbi püstitus: 3 nädalat
Ehituse aeg tellitud valmidusse: 7 nädalat
Projekteerimine: tellija poolt oli teostatud CLT tugevusarvutused ja esialgne dimensioneerimine. Timbeco teostas konstruktiivse, arhitektuurse ja eriosade CAD mudelite põhjal ühtse mudeli, mille põhjal koostasid Timbeco projekteerijad ehitise tööjoonised. Projekteerimise käigus jaotati konstruktiivne osa (ka CLT) elementideks lähtudes transpordi vajadustest ja püstituse efektiivsusest. Nii puitkarkasselementidesse kui ka CLT elementidesse projekteeriti sisse eriosade läbiviigud. Läbiviigud aitavad oluliselt kiirendada eriosade paigaldust järgmistes ehituse etappides.

Tehase komplekt

Seinaelemendid:

seinaelementidesse paigaldati tehases tihendatud ja lõppviimistletud aknad/uksed. Samuti paigaldati tehases välisseintele puitvooder. Soojusmaterjalina kasutati nii ökoloogilist puitkiudvilla kui ka mineraalvilla. Mineraalvilla üks funktsioonidest oli suurema tulekindluse tagamine.

Vahelaeelemendid:

hoone vahelaed ja enamus siseseintest teostati CLT-st. CLT vahelaeelementide ja kandvate siseseinaelementide vahel kasutati kuni 25 mm paksust spetsiaalset helitõkkematerjali.

Katuseelemendid:

Katus toodeti Timbeco tehases katuseelementidest. Katuseelemendid teostati liimpuittaladest ja paigaldati tehases ilmastikukindluse tagamiseks ka üks kiht bituumenrullmaterjali. Objektil paigaldatakse kivikatuse materjal. Puitelementidest lasteaed.


Asukoht


Vaata ka

Puitelementidest eramu Lääne-Harju vallas

Timbeco püstitas puitelementidest L.-kujulise eramu Lääne-Harju vallas. Hoones on kasulikku pinda 159,2 m2.

vaata lähemalt

Puitelementidest hooned Norras

Timbeco projekteeris, tootis ja paigaldas puitelementidest ridaelamu Ahvenamaal Mariehamnis

vaata lähemalt

Oleme ehitanud üle 2500 puithoone 25 riiki
Müügikonsultandid on kõik inseneri haridusega
Meie meeskonnas on 12 projekteerijat