Timbeco sai valmis oma ajaloo kõrgeima tootmisprojektiga. Nimelt tootsime puidust välisseinaelemendid kolmele kortermajale Norras, Stavangeris (pildid). Kortermajadest kõrgeim oli 18-kordne, lisaks ka 13– ja 8-kordne.

Timbeco projektijuhi sõnul oli tegemist insenertehniliselt väga huvitava projektiga. „Meie suurim väljakutse oli lahendada puidust välisseinu ja betoonist kandekonstruktsioone ühendavad konstruktiivsed sõlmed nii, et peatöövõtja saaks hoone võimalikult kiiresti ilmastikukindlaks teha. Samuti pidid piirded olema võimalikult energiasäästlikud ning vastama Norra päästeameti nõuetele tulekindluse osas.

Tänu heale koostööle juba varajases staadiumis õnnestus puidu-betooni sõlmlahenduste välja töötamine ja kogu puitkonstruktsioonide projekteerimine sujuvalt. Piisav projekteerimise aeg võimaldas sõlmlahendused väga täpselt läbi mõelda ning seeläbi luua ka head eeldused fassaadielementide kohapealseks monteerimiseks ja tihendamiseks.

Kortermajadest kõige väiksemal, 8-kordsel Lervig Brygge B8-l mõõdeti kogu maja õhuvahetusnäitaja (n₅₀) 0,41 1/h, mis on parem kui Norra passiivmaja standardis nõutud. Kortermaja puhul on see märkimisväärne tulemus.

Lervig Brygge kortermajad:

  • Hoone tüüp: 3 kortermaja
  • Toode: puidust välisseinaelemendid betoonist kandekonstruktsioonile
  • Puitelementide maht kokku: 8600 m2

Näited tehtud töödest