Timbeco majatehas tootis ja püstitas Tallinna lähedale Uuesalu külla neli paarismaja. Kahele majaosale juhuvalikul tehtud rõhutesti tulemusel mõõdeti hoone õhuvahetuskordajaks (n₅₀) 0,6-0,7 1/h.

Õhuvahetuskordaja näitab mitu korda hoones olev õhk tunni aja jooksul 50 Paskalise rõhuvahe juures vahetub. Võrdluseks võib tuua passiivmaja standardi, mille puhul peab passiivmaja õhuvahetuskordaja olema sama või väiksem, kui 0,6 1/h. Selle põhjal võib öelda, et Uuesalu konstruktsioonid on toodetud ja püstitatud väga õhupidavatena ja on lähedal passiivmaja õhutihedusele. Kehtivate energiatõhususe miinimumnõuete kohaselt kuuluvad Uuesalu paarismajad madalenergiamaja energiaklassi.

Uuesalu elementmajad püstitanud Timbeco Ehitus OÜ arendusjuht Ivar Mardim ütles, et Uuesalu elementmajade õhuvahetuskordaja oli tellijaga kokkulepitud ja lepinguga fikseeritud. Testi lõpptulemus on parem, kui kokkulepitud õhulekkenäitaja, kuid hea meel on eelkõige selle üle, et Timbeco aastatepikkune õhupidavuse testimine ja konstruktiivsete sõlmede arendamine kannab vilja. See näitab, et suudame garanteerida konstruktsioonide õhupidavust, mis on oluliseks eelduseks iga madalenergiahoone ehitamisele.“

Timbeco majatehas tootis ja püstitas käesoleval aastal Uuesallu neli paaris-elementmaja. Elementmajad said esimestena Eestis elementmaja CE märgise.

Näited tehtud töödest