Objekt: Mäealuse hostel
Aadress: Kiviõli, Sonda vald, Koljala küla, Mäealuse
Tellija: Valdus OÜ
Arhitektuur: AB Raul Kull OÜ
Timbeco Woodhouse töövõtt: konstruktsioonide projekteerimine, elementide tootmine
Timbeco Ehitus töövõtt: vundament, majakomplekti paigaldus, katusetööd, siseviimistlus, transport
Tööde teostamise aeg: juuni – november 2012

Timbeco jaoks on tegu huvipakkuva projektiga. Kuigi ekspordiks on ehitatud mitmeid ühiskondlikke hooneid (lasteaedasid, koole, kultuurimajasid jne), siis Eestis on see esimene omataoline ehitis nii oma mahult kui ka selle poolest, et tegu on mitte-eluhoonega.

Hoone ehitusprotsess on kiire

Vundamentide rajamine algas juuli alguses, paralleelselt vundamendi ehitusega algas tehases ka hoone puitelementide tootmine. Vundamendi valmides tarnitakse koheselt suures komplektsuses tehases ettevalmistatud elemendid. Paigaldustööd algavad augusti viimasel nädalal ja need saavad paari nädalaga teostatud. Seejärel teostatakse katusetööd, paigaldatakse trepid, rõdud ning terrassid ja sellega on maja väljast valmis. Samaaegselt toimuvad majasiseste kommunikatsioonide installatsioon ning alustatakse siseviimistlusega.

Kahekorruseline hoone ehitatakse tehases valmistatud elementidest. Soojustatud ja välisviimistletud seinaelemendid on valmis paigalduseks, samuti siseseina- ja, vahelae, terassi-, rõdu- ja kaldalaeelemendid. Kohapealsed tööd lõpevad novembri lõpuks.

Maja valmib „võtmed kätte“-projektina

Hostel asub Kiviõlis, Kiviõli seiklusturismi keskuse laskumisnõlva vahetus läheduses. 30-kohaline hostel kerkib suusahooaja alguseks, mis tulevikus peaks laienema viiehektariseks Mäealuse majutuskeskuseks, kuhu lisaks hostelile tulevad puhkemajad, saunakompleks ja karavaniparkla. Majutuskeskusest on seiklusturismi keskuse laskumisnõlvani maad 50 meetrit, peatõstuk jääb sadakonna meetri kaugusele.

Hostel tuleb 2-korruseline ning ehitatakse tehases toodetud puitmoodulitest. Erilist tähelepanu on pööratud hoone suurele soojapidavusele ja väikestele ülalpidamiskuludele, hostel saab oma puurkaevu, biopuhasti ja maaküttesüsteemi.

Kokku tuleb hostelisse 30 majutuskohta, põhiliselt kahekohalised toad koos WC ja dušiga, aga ka paar neljakohalist tuba ning üks erivajadustega külastajatele mõeldud tuba, mis on projekteeritud koostöös Ida-Virumaa puuetega inimeste kojaga. Lisaks mahutab maja külaliste puhkeruumi, kööki, aga ka näiteks eraldi ruumi mäesuusavarustuse hoidmiseks ning saabaste ja üleriiete kuivatamiseks.

Hosteli rajamine on Mäealuse majutuskeskuse esimene etapp. Tulevikus peaksid sellele lisanduma puhkemajad, saunakompleks ja karavanipark.

Vaata lisaks ->

Näited tehtud töödest