Eesti puitmajatootja Timbeco Woodhouse OÜ alustab tänavu novembris uue tootmishoone ehitust, mis plaanide kohaselt valmib 2013. aasta esimeses pooles. Uus tootmishall võimaldab ettevõttel suurendada müüki koduturule ja kasvatada ekspordimahtusid. Uude tootmishoonesse ja seadmetesse investeeritakse ligikaudu veerand miljonit eurot.

„Eeskätt on laienemine suunatud suuremahuliste elementmajade projektide kiiremaks täitmiseks. Klientide jaoks tähendab see paremaid tarneaegu, stabiilsemat kvaliteeti ning tänu uute seadmete efektiivsusele ja kokkuhoitud ajale ka paremat hinda,“ ütleb Timbeco Woodhouse OÜ juhatuse liige Siim Leisalu, kelle sõnul ekspordib ettevõte täna 90% toodangust Soome, Norra, Rootsi ja Jaapani turule ning lähiaastate eesmärk on panustada veelgi enam ekspordile.

2013. aastal valmiv uus tootmishoone suurendab ettevõtte tootmispinda 850 m2 võrra, mille tulemusena kasvab ettevõtte tootmispinna suurus 5200 m2-ni. Uue hoone rajamise käigus rajatakse ka 6-10 töökohta. Pärast laienemist töötab Timbecos kokku üle 65 töötaja.

„Viimased aastad on olnud meie jaoks olnud suurte investeeringute aastad ning samasugune tõotab tulla ka aasta 2013,“ märgib Leisalu.

2011. aastal investeeris Timbeco Woodhouse ettevõtte arengusse umbes miljon eurot, millest suurima osa võttis uusimate tootmisseadmetega varustatud tootmishoone. Mullu avatud hall ehitati eelkõige elementmajade tootmiseks, kuna nõudlus elementmajade järgi on aasta-aastalt suurenemas.

Tänavu aasta märtsis viis Timbeco Woodhouse lõpule investeeringu tootmishoone katlaseadmetesse, muutes hoone kütmise tootmisest ülejääva saepuruga täisautomaatseks. Investeeringu suurus oli 100 000 eurot.

Timbeco Woodhouse OÜ (endine Palktare OÜ) on 1993. aastal loodud pikaajaliste kogemustega ettevõte, mille põhitegevuseks on puitmajade ja elementkonstruktsioonide projekteerimine, tootmine ning ehitamine. Tehas on aastate jooksul tootnud 26 riiki enam kui 2000 puithoonet ehk üle 150 000 m2 põrandapinda, mille hulka kuuluvad korter- ja ridamajad, eramud ning suvilad.

Lisainformatsioon:

Siim Leisalu
juhatuse liige
Timbeco Woodhouse OÜ
tel: +372 6 737 700
e-post: siim.leisalu@timbeco.ee

Näited tehtud töödest