Eesti ühe vanima puitmajatootja Timbeco Woodhouse-i toodetavatele elementkonstruktsioonidele omistati 21. juunil 2013.a. Euroopa Tehniline Tunnustus (ETA). Tunnustuse andis välja Skandinaavia suurim teadusuuringute ja sertifitseerimise organisatsioon SINTEF.ETA_avaleht

Konstruktsioonide puhul vaadeldi selliseid omadusi nagu kandevõime, tuleohutus, tervislikkus, keskkonnasääst, kasutamise ohutus, mürakaitse, soojapidavus ja vastupidavus. ETA tulemusel on Timbeco elementkonstruktsioonid ja Timbeco poolt välja töötatud Thermolog ökomajade konstruktsioonid vastavuses Euroopa kõrgemate tehniliste nõuetega.

Timbeco Woodhouse’i tegevjuht ja juhatuse liige Siim Leisalu ütles, et vaatamata pikale ja keerulisele tunnustusprotsessile, oli meie teadlik soov pälvida tunnustus just kõrgelt hinnatud Norra sertifitseerimsasutuselt SINTEF. „SINTEFi Euroopa Tehniline Tunnustus tõstab meie usaldusväärsust ning lisab olulise konkurentsieelise nii kodu- kui ka välisturgudel. Eelkõige loodame tunnustusest kasu saada Norra turul, “ lisas Leisalu.

Lisaks eelmisel aastal omistatud rahvusvahelisele ISO standardile ja sel aastal pälvitud ETA tunnustusele, on Timbeco järgmiseks eesmärgiks võtnud CE (European Conformity) sertifikaadi taotlemise.

Timbeco Woodhouse

Näited tehtud töödest