Elementidest-väikemaja

Timbeco koostöö firmaga SmartSmallHouse AG-ga sai alguse 2018.a lõpus. Partnerluse eesmärgiks on pakkudes Šveitsi klientidele parimat tehases toodetud puitmajade tootmise ja püstitamise teenust. Timbeco soov on ThermoLog® soojustõhusate ja ökoloogiliste puitmajade kontseptsioon viia kokku Vastu arhitektuuriga.
Vastu shastra (vāstu śāstra) on traditsiooniline Hindu arhitektuurisüsteem, mis sõna-sõnalt tähendab “arhitektuuriteadust”. Iidsed Vastu Shastra arhitektuuri kirjeldavad tekstid annavad ülevaate hoone disaini, paigutuse, krundi ettevalmistamise, ruumide paigutuse ja ruumilise geomeetria põhimõtetest. Vastu Shastras sisaldab traditsioonilisi hindu ja mõnel juhul budistlikke uskumusi ning eesmärk on integreerida arhitektuur loodusega. Hoonete arhitektuuris kasutatakse geomeetrilisi mustreid (yantra).
2019 aasta lõpus valmis Šveitsis esimene SmallGreen väikeeramu. Hoone on ehitatud tehases toodetud puitelementidest. Välisfassaadi võimalusi on väikemajade puhul lõpmatult, kuid selle konkreetse maja puhul on kasutatud Siberi lehist, mis töödeldud raudsulfaadi lahusega. Lehist peetakse üheks vastupidavaimaks puuliigiks, kuna ta on looduslikult ehk töötlemata kujul sama vastupidav kui sügavimmutatud materjal. Samas annab raudsulfaadi lahus puidule paari kuuga kauni ja vastupidava hallika tooni ning samaaegselt kaitseb lisakaitsena puitu hallituste ja mädanikseente eest.

Näited tehtud töödest