Võta ühendust meie konsultandiga

Tønsbergi psühhiaatriahaigla fassaadielemendid

Asukoht: Tønsberg, Norra
Kogupindala: 12,000 m2
Peatöövõtja: Skanska Norge ja Skanska UK
Hoone energiaklass: hoonele on omistatud A-energiaklassi märgis

Psühhiaatriahaigla koosneb kahest kõrvuti asetsevast hoonest. Esimeses haiglahoones on voodiravi võimalused kuni viiekümnele inimesele. Katusele on ehitatud jalutusaed, mis on patsientidele väga turvaline ja võimaldab neil värskes õhus vaba aega veeta.
Teine hoone on kasutusel psühhiaatriakliinikuna ning mõeldud päevaste ravipatsientide vastuvõtmiseks ning administratiivhoone funktsioonide täitmiseks. Psühhiaatriakliinikus on 400 erineva otstarbega ruumi.

Projekti üldised eesmärgid

Tänu projekti kaasatud Skanska UK-le, kellel on uute haiglate ehitusel suur kogemusele ja BIM projekteerimisele, oli eesmärgiks kuni 10% väiksemad ehituskulud võrreldes 2006.a ehitatud sarnase hoonega. 50% kiirem ehitusaeg kõikide konstruktsioonide puhul võrreldes teiste sarnaste projektidega. Ehitusprotsessis kasutati suures mahus tehases toodetud puitelemente ja mooduleid (wc- ja vannitoamoodulid).

Timbeco roll projektis

Timbeco meeskond projekteeris, tootis ja paigaldas uuele Tønsbergi psühhiaatriakliinikule puitkonstruktsioonil fassaadielemendid. Puitelemendid olid varustatud avatäidete, soojustusmaterjali ja tuuletõkke materjaliga. Fassaadi lõppviimistlus teostati objektil kohapeal.
Antud projekt on hea näide sellest kuidas kombineeritakse omavahel metallist ja betoonist kandekonstuktsioone, moodullahendusi ja puitelemente.

Fotod: Timbeco Woodhouse OÜ ja bygg.no


Vaata ka

Puitelementidest eramu Lääne-Harju vallas

Timbeco püstitas puitelementidest L.-kujulise eramu Lääne-Harju vallas. Hoones on kasulikku pinda 159,2 m2.

vaata lähemalt

Puitelementidest hooned Norras

Timbeco projekteeris, tootis ja paigaldas puitelementidest ridaelamu Ahvenamaal Mariehamnis

vaata lähemalt

Oleme ehitanud üle 2500 puithoone 25 riiki
Müügikonsultandid on kõik inseneri haridusega
Meie meeskonnas on 12 projekteerijat