Võta ühendust meie konsultandiga

Puitelementidest ridamajad Bergsjös, Rootsis

Timbeco meeskond projekteeris ja tootis puitelementidest 31 ridaelamut Bergsjö asulas. Antud projekti eesmärgiks oli saavutada Environmental Building Class Silver (Silver Miljöbyggnad Klass) tase ja sellega kaasnev sertifikaat.

Tehases toodetud puitelemendid olid varustatud avatäidete ja viimistletud välisvoodrilauaga. Kõik siseviimistlustööd teostati objektil kohapeal. Projektis oli kahte erinevat tüüpi 5-toalisi kortereid (115 ja 118 m2 suurused). Iga korteriomandi juurde kuulub murulapike koos terrassiga.

Klient: Karaten Bygg Väst AB
Asukoht: Bergsjö, Rootsi
Arhitektuur: kliendi poolt välja töötatud lahendus

Fotod: Kaido Haagen

Mis on Miljöbyggnad

Miljöbyggnad

Miljöbyggnad on Rootsis kehtiv hoonete keskkonnasertifikaadi süsteem ja tänaseks on juba sertifitseeritud üle 1500 hoone. Süsteemi omab, arendab ja hooneid sertifitseerib Rootsi suurim säästva kogukonna organisatsioon Miljöbyggnad.

Miljöbyggnad mõõdab ning annab hinnangu hoone energiakasutusele, sisekliima kvaliteedile ja ehitusmaterjalide valikule. Kokku hinnatakse 16 erinevat parameetrit ja kui kõik vastab etteantud nõuetele, siis väljastatakse vastav tunnistus. Sertifikaate väljastatakse kuld, hõbe ja pronksi tasemetel. Kui hoone on sertifitseeritud, siis tunnistus on kehtiv senikaua, kui hoone keskkonnamõju säilitatakse ja sellest raporteeritakse organisatsioonile iga viie aasta järel.

Energiatarbimine

Miljöbyggnadi sertifikaadiga hoonetel on keskmisest madalam energiatarbimise tase. Hoone peab olema projekteeritud ja ehitatud nii, et siseruumide küttekulud talveperioodil ja jahutusvajadus suvel oleksid võimalikult madalad. Hoone energiatarve on tagatud taastuvatest energiaallikatest ja võimalusel kasutatakse kohapeal toodetud energiat. Viimast hinnatakse eriti kõrgelt.

Hoone sisekliima

Sisekeskkonna hindamisele pööratakse sertifikaadi väljastamisel kõige suuremat tähelepanu. Mõõdetakse õhukvaliteeti, ventilatsiooni toimimist ning jälgitakse, et radooni hulk jääks lubatud piiridesse. Oluline on päevavalguse sissepääs ja stabiilne sisekliima nii talvel kui südasuvel. Lisaks peaks olema piisavad võimalused päikesevalguse varjamiseks.
Mõõdetakse siseruumide mürataset ja see peab vastama etteantud nõuetele.

Ehitusmaterjalid

Ehitusmaterjalid peavad olema korralikult dokumenteeritud ja ehitamisel ei tohi kasutada mürgiseid kemikaale. Kui tegemist on olemasoleva hoone renoveerimisega, siis tuleb sellelt eemaldada kõik materjalid, mida enam ehituses kasutada ei lubata. Hoonele väljastatakse elutsükli hindamise (Life Cycle Assesment LCA) sertifikaat.

Lisainfo: https://www.sgbc.se/


Vaata ka

Puitelementidest eramu Lääne-Harju vallas

Timbeco püstitas puitelementidest L.-kujulise eramu Lääne-Harju vallas. Hoones on kasulikku pinda 159,2 m2.

vaata lähemalt

Puitelementidest hooned Norras

Timbeco projekteeris, tootis ja paigaldas puitelementidest ridaelamu Ahvenamaal Mariehamnis

vaata lähemalt

Oleme ehitanud üle 2500 puithoone 25 riiki
Müügikonsultandid on kõik inseneri haridusega
Meie meeskonnas on 12 projekteerijat