Võta ühendust meie konsultandiga

Puitelementidest suvemaja

Suvemaja on projekteeritud juba algselt monteeritavatest puitkarkassil elementidest. Välisviimistluses on kasutatud tumehalli valtsprofiilplekki ja vertikaalset laudist eesmärgiga sulanduda võimalikult hästi ümbritsevasse keskkonda. Arhitektuur on koostatud suures osas ilma tuulekastideta, tuulekastid on planeeritud ainult käimisteede kohale ning auto varjualusele. Vihmaveerennid ja torud on peidetud konstruktsioonide sisse.
Kuur ja auto varjualune on peamajaga ühenduses läbi terrassi ja katuse. Kahe katuse liitekohas on katuse neel ja peidetud vihmaveerenn. Kokku annavad need minimalistliku ja keskkonda sulanduva lahenduse.

Asukoht: Lääne-Viru maakond, Haljala Vald
Hoone suurus: 176,2m2
Arhitektuur: Tahukas OÜ, Andres Kadarik
Konstruktsioon: Energiatõhus puitkarkasshoone
Tellitud valmidus: Väljast valmis majakarp

Hoonele on väljastatud energiamärgis B. Maja energiatõhusus arv on 129 kWh/m2*a.
Majale on tehtud ka ehitusaegne rõhutest eesmärgiga kontrollida keerulisemaid sõlmesid. Testi tulemusel oli õhuvahetus kordaja (n50) 0,32 1/h ning õhulekkearv (q50) 0,34 m3/(h*m2). Testitegemise hetkel siseviimistlus veel tegemata ja enamus lekkest oli läbi krohvimata moodulkorstna. Võib eeldada, et pärast siseviimistluse teostamist paranes õhupidavus veelgi.

Maja on Kagu-Loode suunaline, kus loode poolses otsas on elutuba ja sauna eesruum ning akendest avaneb vaade merele ning pääseb suurele ja avatud terrassile. Kirde poolses küljes on kuur koos autode varjualusega ning majas paiknevad tehnilised- ja pesuruumid. Kagu poolses otsas paiknevad magamisruumid, kuhu paistab hommikupäike.

Välisviimistluses on osaliselt kasutatud valtsprofiilplekki ning vihmaveerennid ja torud on peidetud konstruktsiooni sisse. Sisekujunduses on avaruse eesmärgil jäetud võimalikult palju kõrgeid katuslagesid ning sisekujuduses on kasutatud palju puitu, kus osad seinad on kaetud puitribidega.

Maja on rajatud plaatvundamendile. Kõik seinad ja katused on toodetud tehases elementidena. Tulenevalt välisviimistluse lahendusest ning peidetud rennide ja torudele paigaldati välivooder objektil.

Kogu maja kütmiseks kasutatakse põrandakütet, mille soojusallikaks on õhk-vesi soojuspump. Meeleolu loomiseks on elutoas puuküttega kamin. Majas on välja ehitatud soojustagastusega sundventilatsioon.


Vaata ka

Puitelementidest eramu Lääne-Harju vallas

Timbeco püstitas puitelementidest L.-kujulise eramu Lääne-Harju vallas. Hoones on kasulikku pinda 159,2 m2.

vaata lähemalt

Puitelementidest hooned Norras

Timbeco projekteeris, tootis ja paigaldas puitelementidest ridaelamu Ahvenamaal Mariehamnis

vaata lähemalt

Oleme ehitanud üle 2500 puithoone 25 riiki
Müügikonsultandid on kõik inseneri haridusega
Meie meeskonnas on 12 projekteerijat