Võta ühendust meie konsultandiga

Metsäwood vineeritehase katuseelemendid 2018

TAUSTAINFO

Timbeco paigaldas Metsäwoodi vineeritehase katuseelemendid. Hoone kandevkonstruktsioonid on raudbetoonist ja katuseelemendid toetuvad liimpuidust taladele. Katuseelemendid olid maksimaalse tehasliku ettevalmistusega ning juba tehases rullmaterjaliga kaetud, objektil toimus vaid vuukide tihendamine. Kogu projekti ehituseelarve on 14 miljonit eurot ning tehas avatakse augustis 2018.

Peatöövõtja: Nordecon
Asukoht: Pärnu, Eesti
Hoone tüüp: tootmishoone
Katuseelementide paigalduse aeg: 15 nädalat
Katuseelementide maht: 27 000 m²
Katuseelementide mõõdud: 2,4m x 12m ja 2,4 x 18m

Vineeritehase katuseelemendid

TEHNILINE LAHENDUS
Tegemist on tuulutatava puitkonstruktsioonil katuseelementidega, mis on tehases kaetud lõpliku katusekatte- materjaliga ning paigaldatud on siseviimistluspaneelid. Tehniline lahendus töötati välja Timbeco projekteerijate poolt koostöös valdkonna spetsialistidega.

TEHASE KOMPLEKT
Komplekti kuulusid soojustatud ning rullmaterjaliga kaetud puitkonstruktsioonil katuseelemendid, suitsueemaldusluugid ning parapeti komponendid.
Suitsueemaldusluugid ja parapeti komponendid paigaldati objektil kohapeal.

KATUSEELEMENTIDE PAIGALDUS
Ühe kraana ja paigaldusmeeskonna abil on võimalik tööpäeva jooksul paigaldada 15-20 suurt katuseelementi. Koheselt peale katuseelementide paigaldust toimus kattematerjali vuukide tihendamine, et muuta hoone järk-järgult ilmastikukindlaks.

PUITKONSTRUKTSIOONIL KATUSEELEMENTIDE KASUTAMINE SUURTEL HOONETEL

Puidust katuseelementide kasutamine suurtel betoonkonstruktsiooniga hoonetel parandab oluliselt hoone ehitamise kiirust ja sellega seoses vähendab ka hoone ehituse eelarvet.
Suur eelis tehases toodetud puitelementide juures on kindlasti see, et kõik konstruktsioonid on toodetud kuivades tingimustest ning kaitstud ilmastikumõjude eest. Puitelemendid transporditakse ka objektile ilmastikukindla kattega kaetuna. Samal ajal kui ehitusobjektil käivad veel pinnase- ja betoonitööd, saab tehases alguse elementide tootmine.
Hübriidkonstruktsioonide ehitamise eeldused on läbimõeldud materjalide valik ja põhjalik projekteerimine ning kooskõlastatud BIM mudelid. Reeglina mida varajasemas staadiumis puitelementide tootja projekteerimisprotsessi kaasatakse, seda parem on ka lõpptulemus

VÄLJAKUTSED
Timbeco paigaldas Metsäwoodi tootmishoone katuseelemendid sügisel, mil tuli hakkama saada heitlike ilmadega ning lühikese paigaldusperioodiga.
Katusepaneelide maksimaalne valmidus võimaldas meil oma eesmärkidest kinni pidada ja paigaldada elemente ka ajal kui traditsioonilise lamekatuse puhul poleks see olnud võimalik.

 

 


Asukoht


Vaata ka

Puitelementidest ridamaja

Puitelementidest ridaelamud Rootsis 2018

Timbeco Woodhouse tootis puitelementidest ja püstitas Rootsis, Linköpingus 11 korteriga ridaelamu. Hoone valmimiseks kulus 6000 m2 puitelemente.

vaata lähemalt
Elementmaja

Ridaelamud Norras Levangeris 2018

Timbeco elementmajad said valmis. Norras ehitati kokku 6 rida- ning paarismaja, kus hakkab olema 16 külaliskorterit ja kohvik-restoran. Korterite suurused on vahemikus 29- 39 m².

vaata lähemalt

Puithiooned
Oleme ehitanud üle 2500 puithoone 25 riiki
Insenerid
Müügikonsultandid on kõik inseneri haridusega
Projekteerijad
Meie meeskonnas on 12 projekteerijat