Võta ühendust meie konsultandiga

Føyntaketi kaubanduskeskuse fassaadielemendid Norras

Puitelementidest ridaelamud Rootsis

Timbeco võttis osa Føyntaketi kaubanduskeskuse ümberehitusprojektist Norras Tønsbergis. Täpsemalt on tegu uute korterite arendusprojektiga (52 uut korterit), mis ehitati olemasoleva kaubanduskeskuse Foyn Handelshus peale. Suurim korter on 142 ruutmeetrise pinnaga ja avara katuseterrassiga.

Arhitektuurilt on tegemist väga huvitava projektiga. Klassikaline ning tuntud keskus sai täiesti uue näo ning oli üks esimesi projekte mis ehitati järgides Tønsbergi linna uut arhitektuurilist arenguplaani. Ühelt poolt saab Tønsberg olema kaasaegne linn, teiselt pool kasutatakse juba ajalooliselt kasutuses olevaid ehitusmaterjale (puit) ning ajaloolise linnakeskusega harmoneeruvat värvigammat.

Peatöövõtja: Skanska
Asukoht: Tønsberg, Norra
Hoone tüüp: Korterid olemasoleva ärihoone peale
Põranda pinda kokku: 4 657 m²
Arhitekt: KB Arkitekter
Puitelementide paigalduse aeg: 9 nädalat
Puitelementide maht: 4000 m²
Eriosad: ei
Vundament: ei

Fassaadielemendid

TEHNILINE LAHENDUS
Arhitektuuriline lahendus, oli antud ette kliendi poolt. Kuna tegemist on olemasoleva kesklinna kaubanduskeskuse juurde- ehitusega, siis pidi ehitis sobituma linnakeskkonda ning ka konkreetse kvartali eripäraga. Fassaadielementide tehniline lahendus ning elementide kihiline ülesehitus töötati välja Timbeco projekteerimismeeskonna poolt.

TEHASE KOMPLEKT
Komplekti kuulusid soojustatud seinaelemendid. Puitelementide paigaldusaeg kokku oli 9 nädalat. Avatäited paigaldati Timbeco tehases ning immutatud fassaadilaudis objektil kohapeal.

VÄLJAKUTSED
Selliste olemasolevate hoonete laiendusprojektide juures on alati suureks väljakutseks ehitusplatsi logistika, koostöö teiste töövõtjatega ning loomulikult ilmastik. Kui ehitatakse olemasoleva ehitise peale, siis on vaja eelnevalt lammutada suur osa olemasoleva hoone katusest, ning proovida seda teha nii, et liigne vesi ei satuks alumistele korrustele.

VÄGA SUUR LOGISTILINE VÄLJAKUTSE
Hoone asub väga piiratud alal südalinnas ning kõik platsi tõstetööd oli vajalik teostada vaid ühe tornkraana abil. Kuna kõik suuremamahulised tööd tehti tehaslikult ettevalmistatud toodete monteerimise teel, tuli erinevate töövõtjate vahel kraanat jagada. Samuti on südalinna tänavad kitsad ning materjalide mahalaadimiseks ruumi praktiliselt ei ole. Ning lõpuks seadis piiranguid ka see fakt, et alumistel korrustel jäid ehituse ajal töösse nii kohvikud, kontorid ja kaubanduskeskus.


Asukoht


Vaata ka

Puitelementidest eramu Lääne-Harju vallas

Timbeco püstitas puitelementidest L.-kujulise eramu Lääne-Harju vallas. Hoones on kasulikku pinda 159,2 m2.

vaata lähemalt

Puitelementidest hooned Norras

Timbeco projekteeris, tootis ja paigaldas puitelementidest ridaelamu Ahvenamaal Mariehamnis

vaata lähemalt

Oleme ehitanud üle 2500 puithoone 25 riiki
Müügikonsultandid on kõik inseneri haridusega
Meie meeskonnas on 12 projekteerijat