Võta ühendust meie konsultandiga

Fosbekk fassaadielemendid

Tänaseks on valmis saanud kahe korterelamu puidust seinaelementidega projekt Norras. Projekti tegi eriliseks puidust seinaelementide kombineerimine teras- ja betoonkonstruktsiooniga.
Kortermajade kandekonstruktsiooni moodustasid teraspostidega seinad ja betoonist vahelaed. Timbeco ülesanne oli projekteerida ja toota puidust seinaelementide terviklahendus, mis sobiks nii terasest kui ka betoonist kandekonstruktsioonide ühendamiseks.
Ühe lahendusena peideti kandvad teraspostid puidust seinaelementide sisse. Selle lahenduse tulemusel ei kaotatud hoone põrandapinda. Lisaks puidust seinaelementidele tootis Timbeco kahe kortermaja jaoks ka betoonseinte soojustuselemente. Tegemist on õhukeste soojustatud puitkarkass-elementidega, mis paigaldatakse otse betoonpinnale. Võrreldes platsil ehitamise ja soojustamisega aitab puidust soojustuselementide kasutamine oluliselt kiiremini soojustada betoonist seinu ning vähendada ehitusaega platsil.
Hoone tüüp: kortermaja
Toode: puidust välisseinaelemendid betoonist ja terasest kandekonstruktsioonile
Fossbek fassaadielemendid objekti puitelementide maht kokku: 2600 m2

Puidust fasaadielemendid

Tehases toodetud puitelementidest ehitamine ning nende kasutamine koos teiste konstruktsioonimaterjalidega on levinud kõikjal Põhjamaades. Puitelemendid kiirendavad ehitusprotsessi ning vähendavad seeläbi ehituse maksumust.

Eesti kapitalil põhinev ha puitmajade tootmisega tegelev ettevõte Timbeco on pidevalt oma tooteportfelli arendamas ning järjest enam võetakse projektidena ette keerukaid ja väljakutsuvaid objekte. Timbeco partneriteks on erineva suurusega peatöövõtjad ja kinnisvaraarendajad, kes hindavad kõrgelt meie kogemust ning oskusteavet puitelementide projekteerimise, tootmise ja ehitamise valdkonnast. Kõrge toodangu kvaliteet ning rahaline ja ajaline kokkuhoid on peamised argumendid, mis järjest laialdasemat puitelementide kasutust soosivad.

Hoone konstruktsioonide projekteerimisel sõltub valikute tegemine eelkõige sellest, mis tüüpi majaga on tegu. Loomulikult on otsustuskriteeriumite osaks ka ehituse turvalisus ja hind. Siin on Timbeco inseneridel pikaajalised kogemused, oleme võimelised välja töötama ja projekteerima optimaalseid ning kuluefektiivseid puitelementkonstruktsioone. Üldjuhul, mida varasemas staadiumis puitelementide tootja projekteerimisprotsessi kaasatakse, seda parem on ka lõpptulemus.

Levinumad puitelemendi kasutusvaldkonnad on monoliitsete ja monteeritavast betoonist või teraskarkassist ehitiste juures soojustatud fassaadielemendid. Hoone kandvad postid valmistatakse sellisel juhul betoonist ja seinaelemendid puitkarkassist. Sellist lahendust kasutatakse suurte silletega hoonetel (nt tootmis- ja avalikud hooned) või üle neljakorruselistel hoonetel, kus puitkarkassiga on raske saavutada hoone üldist stabiilsust ja tulepüsivust. Kokku moodustab see n-ö hübriidkonstruktsiooni, mille ehitamise eelduseks on läbimõeldud materjalide valik, kooskõlastatud BIM-mudelid ja põhjalik projekteerimine.


Asukoht


Vaata ka

Sydal

Puitelementidest koolimaja Sydalen, Norra

Ideaalne puhkemaja kogu perele. Hoone eripäraks on suured aknad ja avar terrass. Hoone ehitamisel on kasutatud puitelementidest konstruktsioone.

vaata lähemalt
Eranaja

Puitelementidest eramaja Luige, Harjumaa

Puitelementidest eramaja, mis varustatud päikesepaneelidega. Kasutatud on puitkonstruktsioon ja puitferm-konstruktsioone kogu maja lõikes.

vaata lähemalt

Puithooned
Oleme ehitanud üle 2500 puithoone 25 riiki
Insenerid
Müügikonsultandid on kõik inseneri haridusega
Projekteerijad
Meie meeskonnas on 12 projekteerijat