Võta ühendust meie konsultandiga

Faluni hooldekodu CLT lahendusena

Timbeco tarnis ristkihtpuidust ( CLT- cross-laminated timber) ning puitkarkasselementidest kombineeritud vanadekodu Rootsis.

CLT hoone projekteerimine

CLT hoone projekteerimise suurim erinevus võrreldes puitkarkass elementidest hoone projekteerimisega oli CLT tootja tootmisvõimekusega arvestamine. CLT tootjast oleneb suuresti milliseid töötluseid, milliste mõõtmetega ja mitmekihilisi CLT-elemente on võimalik toota. Lähtuvalt sellest teostasid Timbeco projekteerijad tugevusarvutused ning sõlmlahendused. Erinevalt puitkarkassist eeldab CLT elementide sõlmede projekteerimine erilahendusi ja spetsiaalseid kinnitustarvikuid, mis tuli eraldi dimensioneerida.

Helitõkkesüsteem CLT hoonele

Löögimüra tõkestamiseks projekteeriti ja dimensioneeriti vastavalt koormustele CLT vahelaepaneelide ja seinapaneelide vahele spetsiaalne 25 mm paksune helitõkkeriba Sylomer. Tegemist on spetsiaalse löögimüra ja vibratsiooni summutava materjaliga.

CLT vahelaeelemendid

CLT vahelaepaneelidesse teostati tehases ventilatsiooni läbiviigud. Pikkadel silletel kinnitati CLT vahelaeelementide alla liimpuittalad.

CLT seinaelemendid

CLT seinaelementide teostati tehases akende ja uste avad ning ventilatsiooni läbiviigud. Kuna CLT seinaelementide üks külg jäi nähtavaks siis pidi nähtav pool olema kõrgetele nõuetele vastava kvaliteediga ka peale CLT plaadi pakkimist, transporti ja püstitust. Huvitava lahendusena võib välja tuua ka liftišahti teostust CLT elementidest. Reeglina teostatakse liftišahtid tulekindluse pärast betoonist, kuid käesolevas projektis saavutati tulekindlus ka CLT plaatidega.

Katuseelemendid

Katuseelemendid toodeti Timbeco tehases puitkarkassist soojustatud ja veekindlatena. Bituumenkatuse kate (SBS) paigaldati elementidele tehases.
Ehitustehniliselt oleks saanud hoonet ehitada kõikide tänapäeval levinud materjalide ja ehitusviisidega. Kuid ehitatava hoone materjali valiku otsustamisel oli tellijal kaks põhimõtet: keskkonnasäästlikkus ja innovaatilisus. Innovaatilisuse osas oli tellija eesmärk teostada projekt uuendusliku ehitusmaterjaliga. CLT vastab mõlemale tellija kriteeriumile. Tegemist on uuendusliku ja keskkonnasäästliku materjaliga.

CLT EELISED

  • CLT (cross-laminated timber) on esimene tõeline betooni alternatiiv, mis tänu oma stabiilsusele ja kujupüsivusele lubab puitu kasutada ka kõrghoonete ehitamisel
    positiivse CO₂ bilansiga
  • keskkonnasõbralik ja säästev ehitusmaterjal
  • 5 korda kergem kui betoon või telliskivi
  • head isolatsiooniomadused
  • head tuleohutuse omadused

PROJEKTI INFO:
Hoone tüüp: ühiskondlik hoone
Toode: elementmaja terviklahendus kombineeritud CLT-ga (cross-laminated timber)
Puitelementide maht kokku: 10 000 m2


Asukoht


Vaata ka

Puitelementidest eramu Lääne-Harju vallas

Timbeco püstitas puitelementidest L.-kujulise eramu Lääne-Harju vallas. Hoones on kasulikku pinda 159,2 m2.

vaata lähemalt

Puitelementidest hooned Norras

Timbeco projekteeris, tootis ja paigaldas puitelementidest ridaelamu Ahvenamaal Mariehamnis

vaata lähemalt

Oleme ehitanud üle 2500 puithoone 25 riiki
Müügikonsultandid on kõik inseneri haridusega
Meie meeskonnas on 12 projekteerijat