Võta ühendust meie konsultandiga

Puitelementidest eramaja Tabasalus

Asukoht: Tabasalu, Harjumaa
Arhitektuur: Production House OÜ, V. Koppe
Sisearhitekt: Liina Raudsepp
Tellitud valmidus: Väljast valmis majakarp
Projektijuht: Eero Nigumann
Ehitusjuht: Andres Haas

Ühepereelamu on projekteeritud monteeritavatest puitkarkassil tehases valmistatud elementidest. Välisviimistluses on kasutatud tumehalli valtsprofiilplekki ja kahes toonis vertikaalset laudist. Lääne ja lõunapoolses küljes on terrassi kohal tuulekastist varikatus, mis toimib passiivse varjestusena suvisel perioodil samal ajal võimaldades päikesevalguse tuppa pääsemise talvisel perioodil. Eripäraks on negatiivse kaldega välisseinad, mis annavad hoonele unikaalse ja efektse välimuse.

Sissepääs hoonesse on hoone keskelt, kirde suunalt. Magamistoad ja elutuba avanevad läänesuunda, tagades küllaldase naturaalse valguse õhtutundidel. Idapoolsesse osasse jäävad saun, kabinet, esik ning elutoaga ühenduses olev avatud köök. Hoone kirdeosasse on planeeritud tehnoruum eraldi sissepääsuga õuest. Terrass asub läänepoolses osas. Terrassile pääseb läänepoolsetest tubadest. Terrass on osaliselt katusega kaetud. Terrassi katus toimib passiivse varjestusena läänepoolsete tubade akendele.

Hoonele on väljastatud energiamärgis B. Millekohaselt on maja energiatõhusus arv 135 kWh/m2*a. Keerukamast tehnilisest lahenduses tooksime välja hoone ida ja lääne küljel olevad liimpuitraamid, mis jäigastati liite kohtadesse sisse tapitud terasplaatidega.


Vaata ka

Puitelementidest eramu Lääne-Harju vallas

Timbeco püstitas puitelementidest L.-kujulise eramu Lääne-Harju vallas. Hoones on kasulikku pinda 159,2 m2.

vaata lähemalt

Puitelementidest hooned Norras

Timbeco projekteeris, tootis ja paigaldas puitelementidest ridaelamu Ahvenamaal Mariehamnis

vaata lähemalt

Oleme ehitanud üle 2500 puithoone 25 riiki
Müügikonsultandid on kõik inseneri haridusega
Meie meeskonnas on 12 projekteerijat