Võta ühendust meie konsultandiga

Moodulhoonete ehitus

 

Moodulite tootmisel tehases on kasutatud vaid kvaliteetseid materjale. Kuivades tingimustes tootmine tagab puidust ruumelementide kontrollitud tulemus. Ehitusplatsil ehitades on materjalidel (karkass, vill, ehitusplaadid) pidev oht saada märjaks, mis võib halvendada oluliselt hoone kvaliteeti.
Ehitamine moodulitest vähendab tellijal märkimisväärselt probleeme alltöövõtjatega, sest enamus töid tehakse ära tehases.
Vajadusel saab moodulid uuesti lahti võtta ja mõnes muus kohas üles ehitada (seda näiteks lasteaedade ja koolide puhul).

Moodulhoonete ehitus

Moodulitest ehitamise kiirus

Moodulmaja ehituse kiirus sõltub objekti keerukusest, kuid reeglina kestab ühe mooduli paigaldus 30-60 minutit. Päevas paigaldatakse keskmiselt 10-12 moodulit (30m2 põrandapinnaga), kokku umbes 300 m2 kõrges valmidusastmes elamispinda päevas. Suuremad kortermajad monteeritakse valmis vundamendile ühe nädala jooksul. Moodulitest ehitamine hoiab märkimisväärselt kokku aega ning vähendab ehitusprügi tekkimist objektil. Moodulitest ehitamine lühendab ehitusaegasid objektil ja vähendab ehitamisel üldkulusid.

Moodulhoonete ehitus

Moodulite omavaheline ühendamine

Ehitusplatsil ühendatakse moodulid omavahel ning tehakse vajalikud ühendused veele, kanalisatsioonile ja elektrile. Moodulite omavahelised ühenduskohad viimistletakse kokkulepitud viisil.


Meie tooted

Helsingi Keskraamatukogu hoone

Fassaadielemendid

Fassaadielemendid nii korterelamutele, ühiskondlikele- kui ärihoonetele vastavalt tellija projektile ning maksimaalses valmidusastmes. Fassaadielemente kasutatakse enamasti korruselamute välisperimeetri avatäite- ja soojustuselemendina.

vaata lähemalt
Helsingi Keskraamatukogu

Katuseelemendid

Puitkarkassil katuseelemendid on hingava konstruktsiooniga ning sobilikud erinevat tüüpi ning suurusega hoonetele. Katuseelemente saab juba tehases osaliselt katusekattematerjaliga katta.

vaata lähemalt
Elementmajad

Elementmajad

Elementmaja kõik osad valmivad suurelementidena tehases. Näiteks välissein koos uste ja akendega või katus koos kattematerjaliga on tehases valmis ehitatud ja monteeritakse tõstemehhanismiga paika, vähendades oluliselt ehitusaega. 

vaata lähemalt
Elementmaja

Moodulmajad

Moodulmajad toodetakse tehases väga kõrge valmidusastmeni. Reeglina on moodulid nii seest kui väljast kuni 80-90% ulatuses viimistletud ja mööbel paigaldatud. Moodulitest on majanduslikult kõige mõistlikum ehitada hooneid, kus on võimalik kasutada sarnaseid mooduleid/hoone komponente.

vaata lähemalt

Näited tehtud töödest

Puithooned
Oleme ehitanud üle 2500 puithoone 25 riiki
Insenerid
Müügikonsultandid on kõik inseneri haridusega
Projekteerijad
Meie meeskonnas on 12 projekteerijat